Program

Registrujte se

Sobota - 2. listopad

D105 D0206 D0207 E112 E104 E105 A112 A113
09:30               
09:45
10:00 Marián Kyral: Událo se ve světě OpenStreetMap Jiří Eischmann: Silverblue: na cestě k budoucnosti desktopové Fedory Ondřej Kolín: Správa identit, LDAP cluster snadno a rychle. Martin Kolman: Další rok se Sailfish OS Martin Ždila: Mapový portál Freemap Slovakia Michal Schorm: Fedora from Scratch Miro Hrončok: Celodenní git workshop Michal Stanke: Mozilla není jen Firefox
10:15
10:30
10:45           
11:00 Ondřej Profant: Národní Gitlab Lukáš Antal: Sociální inženýrství, aneb nejsnazší metoda hackingu Tomáš Jelínek: Opensource Lego elektronika Jakub Těšínský: State of Trails Jan Hlaváč: Bootloader - méně známý, ale o to důležitější kousek softwaru Martin Stransky: Firefox - stav a budoucnost nejen na Linuxu
11:15
11:30
11:45             
12:00 Ivan Bíbr: XFS Ondřej Langr, Michal Filo: Strasti penetračního testování Josef Jebavý: Střih videa v linuxu Martin Hubáček: Jak na FPGA s open-source nástroji Marie Zemanova: Využití otevřených dat České pošty o poštovních schránkách pro OpenStreetMap Vlastimil Babka: Debugování enterprise kernelu v praxi Marian Kechlibar: Svoboda projevu na internetu a jevy, které ji ohrožují
12:15
12:30
12:45             
13:00 Fero Volar: Bullshit Detector - otvorený nástroj na detekciu fake news Michal Vaško: sysrepo - validované úložiště dat Tereza Formanová: Open source software licence Michal Hrusecky: Jak bootuje Turris MOX Pavel Machek: Jízdní řády a vyhledávání v nich Petr Růžička: Harbor demo - registry for storing container images and helm charts (and much more...)
13:15
13:30
13:45           
14:00 Miroslav Mráz: Otevřená data a pozitivní změna očima žáků základní školy Tomáš Tichý: Dualboot bez rebootu Lubomír Přibyla: Otevřený software i hardware nejen na platformě MICROCHIP II. Jiří Komárek: OpenMapTiles: novinky, tématické vrtsvy a lokální souřadnicové systémy Viliam Púčik: Infrastructure as Code - Terraformujeme cloud Jiří Císek: Vztah mezi doménovým jménem, obchodní firmou a ochrannou známkou
14:15
14:30
14:45           
15:00 Petr Stehlík: Novinky o ESP8266/ESP32 Radovan Kavický: Open Data Science: Python, R & Julia David Urubčík: Základní škola s principy svobody, respektu a odpovědnosti Michal Špaček: Zámečky nikoho nezajímaj' Martin Ždila: Outdoorová mapa Freemap Slovakia Daniel Kašík, Jiří Vlasák: Missing maps mapathon - umísťujeme ty nejzranitelnější na mapu světa
15:15
15:30
15:45       
16:00 Ondrej Kamenský: picoBalloon Challenge Jan Pešl: Reálné ukázky IoT projektů s technologií IQRF Martin Tesar: CleverMaps
16:15
16:30
16:45       
17:00 Michal Špaček: Vyhledávejte na netu jako MacGyver Dominik Matoulek: Hledáme cestu v budově Josef Jebavý: Střih videa v Linuxu pomocí kdenlive Pavel Machek: Debian v kapse Tomáš Kašpárek: Novinky ve Fody, OsmHiCheck a na webu osmap.cz
17:15
17:30

Neděle - 3. listopad

D105 D0206 D0207 E112 E104 E105 A112 A113
09:30               
09:45
10:00 Ľubor Jurena: Bezpečnosť v DNS Jan Vobořil: Autorskoprávní směrnice a implementace upload filtrů do českého práva Matěj Týč: Začněte tvořit prvotřídní Bash skripty Jiří Konečný: Anaconda — inkubátor projektů Jaroslav Vojtek: Creating Helm charts for application deployment in Kubernetes Jan Pavlinec, Josef Schlehofer: Balíčkování pro OpenWrt Adam Uhlíř: IPFS - budoucnost (distribuovaného) webu
10:15
10:30
10:45       
11:00 František Střasák, Jan Fajfer, Veronica Valeros: Saving the World: Increasing Efficiency and Accuracy of Encrypted Traffic Analysis of People at Risk Andrej Shadura: A look back at the history of free software and open source Pavel Baksy: Tvoje data jsou tvoje: jak na vlastní cloud Michal Konečný: Jak vytvořit Open Source HTPC
11:15
11:30
11:45         
12:00 Michal Špaček: Minority Reports Jiří Konečný: Python historie a současnost Radek Beneš: Dopady GDPR na software aneb ochrana dat klientů nejen finančních institucí Michael Arbet: fast-vm Michal Stanke: Použití Spring Frameworku pro samostatné aplikace Jaroslav Tulach: Příběhy z vývoje nejrychlejšího virtuálního stroje
12:15
12:30
12:45           
13:00 Sebastian Garcia, Kamila Babayeva: Fantastic Attacks and How Kalipso can Find Them Marek Šnapka: Nástrahy správy školních sítí pohledem externího admina Ondřej Langr, Michal Filo: Exploitace aplikací pro začátečníky Jan Martinek: Čtení knih v prohlížeči, vol 2019 Jan Böhm, Miloslav Ofúkaný, Daniel Kašík: Meeting Missing Maps CZ & SK Tomáš Langer: Monitorování a tracing microslužeb s projektem Helidon
13:15
13:30
13:45         
14:00 Jaroslav Řezník: Vládní bezpečnostní certifikace a open source Martin Loučka: Creative Commons 4.0 konečně v češtině! Změny, výhody a nevýhody Jakub Rychlý: Jak děláme marketing v Nordic Telecomu Michael Arbet: CLE : urobte si pohodlie v príkazovom riadku
14:15
14:30
14:45           
15:00 Ondřej Lukáš, Sebastian Garcia, Kalin Ivanov: Ludus: Securing your router with Game Theory Michal Černý: Co je to otevřené vzdělávání a proč ho potřebujeme? Ondřej Caletka: Pokročilejší síťování v Linuxu Jaroslav Tulach: Nechte Go plavat, teď sviští Java! Pavel Šimerda: Debugování céčkových programů Jan Rybář: Vlastní grafika v Inkscape/GIMPu
15:15
15:30
15:45       
16:00 Jiri Folta: Gaming na Linuxu Pavol Hejný: Jak vytváříme učebnice matematiky?
16:15
16:30
16:45         
17:00

Otevřený a svobodný software

Otevřené operační systémy a programy, webové technologie, databáze, virtualizace, kontejnery

IoT a Hnutí tvůrců

DIY, coworking, hackathon, tuning, 3D tisk, Internet of things (IoT), Arduino, ESP32, ESP8266, Raspberry Pi

Alternativy ve vzdělávání

Alternativní směry, online vzdělávání, respektující přístup, vzájemně se učící komunity

Bezpečnost a soukromí

Soukromí, šifrování, sledování, záloha dat, monitoring, audit, hesla, hacking, cracking, malware, phishing

Otevřená společnost, komunity a data

Otevřená společenství, soukromý sektor, státní sektor, licence, otevřená data, Big Data

OpenStreetMap - SotM CZ+SK

GIS, geografické informační systémy, SotM CZ+SK, State of the Map, turistické mapy, Mapathon, Geocaching, OpenMapTiles

Otevřené umění a tvorba

Blender, Inkscape, Gimp, Krita, Audacity, Ardour, Yoshimi, TuxGuitar, OpenShot, Pitivi

OpenAlt

Ostatní témata spadající do zaměření spolku