Program

Odběr aktualit

Sobota - 6. listopad

TRACK 1TRACK 2TRACK 3TRACK 4
09:00 — 09:15 Radko Sáblík: Online výuka na Smíchovské SPŠ a gymnáziu
Honza Javorek: Jak vzniká junior.guru: Výdělečný otevřený „startup“ v jednom člověku
Jan Vobořil, Jan Cibulka: Data retention - nekonečný příběh plošného šmírování
Štěpán Bechynský: Úvod do Node-RED
09:15 — 09:30
09:30 — 09:45
09:45 — 10:00       
10:00 — 10:15 Miroslav Suchý, Sergei Petrosian, Lukáš Růžička: Jak psát moderní učebnice
Marcel Kolaja: Zaměřeno na budoucnost Internetu v Evropě
Michal Konečný: Jak se rozloučit s Googlem
Pavel Píša, Michal Lenc: Otevřený návrh řídicích aplikací s pysimCoder a NuttX
10:15 — 10:30
10:30 — 10:45
10:45 — 11:00       
11:00 — 11:15 Karolina Surma, Anežka Müller: PyLadies - jak se máme?
Tereza Formanová: Open source licence
Michal Hrusecky: Novinky v Turrisu
Miroslav Hajda: Technický úvod do projektu univerzálního protokolu
11:15 — 11:30
11:30 — 11:45
11:45 — 12:00       
12:00 — 12:15
12:15 — 12:30
12:30 — 12:45
12:45 — 13:00
13:00 — 13:15 Mgr. Pavlína Mazáčová, Ph.D.: Digitalizované kulturní dědictví jako příležitost k rozvíjení informační a digitální gramotnosti středoškoláků
Lucie Viktorie Štefánková: Alternativní přístup k hudbě a její produkci
Radek Beneš: Potřeba průkazných záznamů v informačních systémech
Jiří Šperka: Metrologie aerosolových částic
13:15 — 13:30
13:30 — 13:45
13:45 — 14:00       
14:00 — 14:15 Miroslav Mráz: Co mají společného Avengers a Datavengers aneb jak pomocí dat zlepšit svět
Michal Černý: Open Access jako transformativní prvek vědeckého provozu
Miroslav Tůma: Aktuální kybernetické hrozby, útoky a jak jim účelně čelit
Klemen Bučar: Calibration of a DIY Low-cost Aerosol Detector
14:15 — 14:30
14:30 — 14:45
14:45 — 15:00       
15:00 — 15:15 Mgr. Barbora Jeřábková, RNDr. Pavel Klavík, Ph.D.: Vyzkoušejte nástroj pro myšlení 21. století
Elzbieta Godlewska: Learn with FOSS communities or how to turn a passion into a profession
Fedora Release party
Pavel Píša, Michal Lenc: Diskuze of ARM, RISC-V a programování na reálném embedded hardware na dálku
15:15 — 15:30
15:30 — 15:45
15:45 — 16:00  
16:00 — 16:15
16:15 — 16:30
16:30 — 16:45
16:45 — 17:00
17:00 — 17:15
17:15 — 17:30
17:30 — 17:45
17:45 — 18:00     

Neděle - 7. listopad

TRACK 1TRACK 2TRACK 3TRACK 4
09:00 — 09:15 Petr Krčmář: Moderní linuxový firewall s nftables
Jan Čižmár: Open-source lokalizace webových aplikací levou zadní
Pavel Machek: Linuxove telefony jsou tu
Michal Konečný, Tomáš Klein: Jak vytvořit magické zrcadlo
09:15 — 09:30
09:30 — 09:45
09:45 — 10:00       
10:00 — 10:15 Dan Čermák: openQA - Jak testujeme openSUSE a Fedoru
Petr Kotas: Dědictví aneb jak jsme migrovali starou PHP apku do Kubernetes.
Martin Kolman: Sailfish OS - mírny pokrok v mezích zákona
Lubomír Přibyla: Otevřený software i HARDWARE na platformě Microchip III. (vzájemné vazby)
10:15 — 10:30
10:30 — 10:45
10:45 — 11:00       
11:00 — 11:15 Ondřej Profant: Egovernment v ČR
Petr Valach: LibreOffice vs. OpenOffice - Kdo s koho?
David Heidelberg: Mobilní Linux / 2021
Michal Rybka: Dotkni se Vesmíru
11:15 — 11:30
11:30 — 11:45
11:45 — 12:00       
12:00 — 12:15 Lucie Viktorie Štefánková: Hudební produkce: Dark Spherez
12:15 — 12:30
12:30 — 12:45
12:45 — 13:00 
13:00 — 13:15 Jan Mareš: Budování IT infrastruktury v nové úřední budově
Miroslav Holec: Přehled webových technologií na platformě .NET
Martin Botka, AngeloGioacchino Del Regno, Marijn Suijten: SoMainline's 2021: Rowing into the upstream
Michal Konečný, Jiří Konečný: Steam Deck - Linuxový handheld od Steamu
13:15 — 13:30
13:30 — 13:45
13:45 — 14:00  
14:00 — 14:15 Jiri Folta: Práce s open source technologiemi. Může mi pomoct získat dream job?
14:15 — 14:30
14:30 — 14:45
14:45 — 15:00      
15:00 — 15:15 Jiří Konečný: GitHub Actions a vlastní stroje, je to bezpečné?
Jozef Mlich: Nemomobile
Jakub Lanc: Holochain: P2P aplikace a digitální identita
15:15 — 15:30
15:30 — 15:45
15:45 — 16:00       
16:00 — 16:15 Michal Kohútek: Quo Vadis, Ubuntu (Community)
Tomáš Vondra: Kam kráčíš, PotgreSQL?
Diskuse o mobilním linuxu
Michal Svoboda: Základy OSINT
16:15 — 16:30
16:30 — 16:45
16:45 — 17:00     
17:00 — 17:15 Josef Jebavý: Podman
Peter Babič: Mastodon ako alternatíva
17:15 — 17:30
17:30 — 17:45
17:45 — 18:00      

Doprovodný program

Sobota - Posezení u lahodného nápoje

Pokud to dovolí protiepidemiologické opatření, tak bude mít konference i offline část. Po skončení hlavní ho programu se přesuneme do restaurace. Plánujeme dvě stanoviště. Jedno v Brně a jedno v Praze. Dejte nám vědet pokud by jste chtěli udělat sraz ve vašem městě!

Hudební produkce: Dark Spherez

V neděli od 12-13h bude živá produkce v přímém přenosu - Dark techno/trance

Otevřený a svobodný software

Otevřené operační systémy a programy, webové technologie, databáze, virtualizace, kontejnery

IoT a Hnutí tvůrců

DIY, coworking, hackathon, tuning, 3D tisk, Internet of things (IoT), Arduino, ESP32, ESP8266, Raspberry Pi

Vzdělávání

Alternativní směry, online vzdělávání, respektující přístup, vzájemně se učící komunity, OpenScience

Bezpečnost a soukromí

Soukromí, šifrování, sledování, záloha dat, monitoring, audit, hesla, hacking, cracking, malware, phishing

Otevřená společnost, komunity a data

Otevřená společenství, soukromý sektor, státní sektor, licence, otevřená data, Big Data, OpenStreetMap, svobodné umění a tvorba

OpenMobility

FairPhone, FirefoxOS, Tizen, Ubuntu Phone, SailfishOS, Plasma mobile, OpenEmbedded, OpenMoko, GreenPhone, postmarketOS

OpenAlt

Ostatní témata spadající do zaměření spolku